طراحی رستوران

 

امور مالی و عملیات

21 ایده طراحی داخلی رستوران و دکوراسیون برای الهام بخشیدن به شما در سال 2023

نوشته کاترین پندریل

 
 
 

مترجم : گروه معماری مشاور

 
 

برای ارائه یک تجربه ناهار خوری واقعاً همهجانبه، اجازه دهید مهمانان شما دفعه بعد که از رستوران شما بازدید می کنند بیشتر از ذائقه خود لذت ببرند. با طراحی داخلی رستوران که مشتریان شما را مجذوب خود می کند و در عین حال باعث شناخت برند و وفاداری می شود، جشنی برای چشم ها رقم بزنید.

بهترین طراحی داخلی رستوران فضایی را ایجاد می کند که توسعه برند شما است و به شما امکان می دهد اولین تاثیر قدرتمندی را ایجاد کنید. در واقع، رنگ به تنهایی می تواند تا 90 درصد از برداشت اولیه مهمان تأثیر بگذارد.

در این راهنمای ایده‌های دکوراسیون رستوران، موارد زیر را پوشش خواهیم داد:

  • 21 ایده طراحی داخلی رستوران از سراسر جهان
  • 4 نکته برای طراحی داخلی رستوران شما

وقت آن است که خلاق شوید!

21 ایده طراحی داخلی رستوران برای الهام گرفتن خلاقانه

احتمالاً با شگفتی تماشا کرده اید که یک طراح داخلی در یک برنامه تلویزیونی واقعیت، فضایی کهنه را به یک شاهکار تبدیل کرده است. اما، برای امتحان این ایده‌های دکور رستوران، لازم نیست بابی برک بعدی کوئیر آی باشید. در نظر بگیرید که چه چیزی برای برند منحصر به فرد و فضای شما مفید است - و از همه مهمتر، کمی با آن سرگرم شوید! مزیت اضافه شده؟ رستوران شما به طرز غیرقابل مقاومتی قابل مقاومت در اینستاگرام خواهد بود .

فقط 7 عنصر طراحی داخلی - رنگ، فرم، نور، خط، الگو، بافت و فضا را در نظر داشته باشید و ببینید چه تعداد از آنها را می توانید در رستوران خود بگنجانید تا فضای زیبایی ایجاد کنید که مهمانان شما دوست دارند در آن غذا بخورند.

نمای بیرونی آجری رستوران بریتانیایی El Pastór.
منبع تصویر

1. از مهمانان استقبال گرمی کنید

از همان ابتدا بهترین چهره خود را به جلو نشان دهید و مطمئن شوید که ورودی رستوران شما جذاب، از نظر زیبایی شناختی و مطابق با برند است. با تابلوها و صندلی‌های منحصربه‌فرد برای مهمان‌هایی که منتظر میز هستند، حس ورود را ایجاد کنید، مانند El Pastór مستقر در لندن ، که مسافران را در لحظه نزدیک شدن به رستوران به مکزیکوسیتی منتقل می‌کند.

فضای داخلی رستوران به سبک آلپاین در Park Distillery در پارک ملی Banff کانادا.
منبع تصویر

2. یک تم را انتخاب کنید

ایده‌های طراحی داخلی رستوران باید به‌خوبی خاطره‌انگیز باشند، به همین دلیل است که انتخاب تم برای دکوراسیون شما بسیار مهم است. شما نمی خواهید مهمانان را با بسیاری از سبک های مختلف گیج کنید یا گیج کنید. در عوض، فضای شما باید یک موضوع متمایز را تداعی کند، مانند کارخانه تقطیر پارک به سبک آلپاین در پارک ملی Banff کانادا.

سقف پوشیده از گیاهان داخلی در رستوران Circolo Popolare.
منبع تصویر

3. فضای سبز را القا کنید

چه چیزی را در مورد گیاهان داخلی دوست ندارید؟ دیدن آنها لذت بخش است، اما مهمتر از آن، تقویت کننده های خلق و خوی ثابت شده ای هستند که استرس را از بین می برند و می توانند سموم هوا را تا 87 درصد در عرض 24 ساعت کاهش دهند. با قرار دادن گیاهان روی قفسه ها، ایجاد یک دیوار کامل، یا آویزان کردن آنها از سقف مانند Circolo Popolare در لندن، به رستوران خود القای خوبی از خوبی سبز بدهید.

دیوار پوشیده از بشقاب در خانه نودل تایوان در پکن، چین.
منبع تصویر

4. یک دیوار تاکیدی ایجاد کنید

دیوار تاکیدی دوست داشتنی یک ایده دکوراسیون رستوران است زیرا چشم مهمانان شما را به یک نقطه کانونی می کشاند. یک دیوار برجسته همچنین به شما این فرصت را می دهد تا رنگ ها و شخصیت برند خود را به رخ بکشید و تم طراحی داخلی رستوران خود را تقویت کنید. سعی کنید از بافت ها، الگوها یا حتی اشیایی مانند خانه نودل تایوان در پکن، چین استفاده کنید.

طرح کاغذ دیواری گلدار در رستوران Sisterhood در استرالیا.
منبع تصویر

5. به موقعیت مکانی خود اشاره کنید

ترکیب رنگ‌ها و سبک‌هایی که به گوشه‌ای از جهان شما سر می‌زند، یکی از رایج‌ترین ایده‌های دکور رستوران است، زیرا در ایجاد حال و هوا معجزه می‌کند. اگر رستوران شما در یک شهر یا شهر توریستی، مانند Sisterhood ، یک رستوران با حال و هوای ساحلی مستقر در تاسمانی، استرالیا، قرار دارد، این یک حرکت هوشمندانه است.

میز چوبی مشترک در رستوران U Barba Osteria در میلان.
منبع تصویر

6. بر غذاخوری اشتراکی تاکید کنید

در پی همه‌گیری COVID-19، مهمانان شما بیش از هر زمان دیگری هوس ارتباط دارند. با چیدن چند میز بلند در وسط اتاق که می توانند در آنجا جمع شوند، یک فضای ناهار خوری مشترک در رستوران خود ایجاد کنید، مانند U Barba Osteria در میلان، ایتالیا. مهمانان شما در کمترین زمان خاطرات جدیدی خواهند ساخت.

فضای داخلی رستوران صنعتی در Bandol لندن.
منبع تصویر

7. چراغ های مدرن را آویزان کنید

وجه اشتراک همه طراحی های داخلی رستوران مدرن چیست؟ لامپ های باورنکردنی آزمایش نور راهی عالی برای ایجاد فضایی در فضای شماست. انتخاب خود را انتخاب کنید - از آراسته گرفته تا صنعتی و کم ارزش. فقط مطمئن شوید که هر سبکی که انتخاب می کنید با تصویر برند شما همسو باشد. از Bandol در منطقه شیک چلسی لندن الهام بگیرید.

چیدمان آشپزخانه باز منتهی به اتاق غذاخوری در The Beach Club در هتل Casa Cook در جزیره یونانی کوس.
منبع تصویر

8. آشپزخانه را برجسته کنید

آشپزخانه ضربان قلب هر رستورانی است. با گنجاندن طرح آشپزخانه باز تجاری در طراحی داخلی رستوران خود، مانند The Beach Club در هتل Casa Cook در جزیره یونانی کوس ، آن را در جلو و مرکز قرار دهید تا مهمانانتان ببینند . بوی غذاهای لذیذی که در حال پختن هستند به فضا می‌افزایند و دهان غذاخوری‌ها را سیراب می‌کند.

دیوار گالری هنرهای محلی رستوران 7 جرارد.
منبع تصویر

9. ویژگی هنر محلی

وقتی می توانید یک اثر هنری منحصر به فرد و بومی را به نمایش بگذارید، چرا دکوراسیون عمومی دیوار را برای رستوران خود بخرید؟ حمایت از هنرمندان محلی یکی از بهترین ایده های دکوراسیون رستوران برای نشان دادن استعدادهای جامعه شما و ایجاد گفتگو بین کارکنان و مهمانان شما است. این مجموعه در رستوران لانگ آیلند، نیویورک 7 جرارد یک نمونه کامل است.

هنر تایپوگرافی دیواری در رستوران مالمو در والنسیا، اسپانیا.
منبع تصویر

10. تایپوگرافی را امتحان کنید

استفاده از تایپوگرافی به عنوان ایده دکوراسیون رستوران می تواند به القای برند شما در فضا کمک کند. سعی کنید یک دیوار برجسته با نام رستوران خود ایجاد کنید، مانند این نقاشی دیواری تایپوگرافی در رستوران مالمو در والنسیا، اسپانیا، که دارای نام تجاری در کنار چند ماده اصلی مانند بادمجان، قارچ و آجیل است.

مردان تخته گچی در رستوران Broei Utrecht در هلند.
منبع تصویر

11. با گچ خوش بگذرانید

گچ علاوه بر اینکه استفاده از آن سرگرم کننده است و یادآور روزهای بی دغدغه دوران کودکی است، همه کاره و موقتی است، بنابراین می توانید از آن در رستوران خود به میزان دلخواه خود استفاده کنید. گچ برای تابلوهای خوش آمدگویی، تابلوهای ویژه روزانه و حتی منوی کامل شما، مانند این مثال از بروی اوترخت در هلند، به خوبی کار می کند.

دکوراسیون داخلی رستوران در شبیبک در دبی، امارات متحده عربی.
منبع تصویر

12. آینه ها را بگنجانید

استفاده از آینه در طراحی یک تاکتیک کلاسیک برای افزایش توهم عمق در یک فضا است که مخصوصاً اگر اتاق غذاخوری شما در سمت کوچکتر باشد می تواند مفید باشد. Shabeebek در دبی، امارات متحده عربی، بدون دردسر دکوراسیون رستوران خود را آینه می کند. آینه ها تقریباً در هر سبکی وجود دارند، بنابراین باید بتوانید به راحتی چیزی را پیدا کنید که با دکوراسیون خود مطابقت داشته باشد.

طراحی داخلی رستوران مینیمالیستی در رستوران لس آنجلس، کالیفرنیا با ناهار خوری عالی Auburn.
منبع تصویر

13. به سراغ یک فضای مینیمالیستی بروید

به قول معروف کمتر، بیشتر است. بسیاری از طراحی‌های داخلی رستوران‌های مدرن دارای سبک مینیمالیستی با فضای سفید زیاد و رنگ‌های پراکنده هستند، مانند رستوران رستوران Auburn در لس‌آنجلس، کالیفرنیا همه چیز را ساده نگه دارید و یک محیط کم تحریک ایجاد کنید که به مهمانان شما اجازه می دهد روی غذای خود تمرکز کنند.