محبوب ترین سبک های طراحی داخلی

 

 

14 محبوب ترین سبک طراحی داخلی توضیح داده شده است

 

مترجم : گروه معماری مشاور

 

مدرن، صنعتی، شیک... و این لیست ادامه دارد. چالش مهمی که بسیاری از مشتریان ما با آن روبرو هستند، فقدان درک یا واژگان برای توصیف و تعریف سبک طراحی داخلی شخصی آنها است. با فراوانی سبک‌های طراحی منحصربه‌فرد، رمزگشایی اینکه کدام سبک برای شما مناسب‌تر است، می‌تواند دلهره‌آور باشد. برخی نیز از ترکیب عناصر چند سبک برای ایجاد ظاهر ایده آل خود لذت می برند.

یک نقطه شروع عالی برای یک پروژه طراحی داخلی این است که کمی در مورد هر یک از سبک ها و تفاوت آنها با یکدیگر یاد بگیرید.

 

 

1. مدرن

مدرن یک اصطلاح طراحی گسترده است که معمولاً به خانه ای با خطوط تمیز و واضح، پالت رنگی ساده و استفاده از موادی که می تواند شامل فلز، شیشه و فولاد باشد اشاره دارد.

طراحی مدرن حس سادگی را در هر عنصر از جمله مبلمان به کار می گیرد. کلمه ای که معمولاً برای توصیف سبک مدرن استفاده می شود، براق است و درهم و برهمی یا لوازم جانبی زیادی در سبک مدرن وجود ندارد.

خانه مدرن

2. معاصر

مدرن و معاصر دو سبک هستند که اغلب به جای هم استفاده می شوند. معاصر با مدرن متفاوت است زیرا طراحی را بر اساس اینجا و اکنون توصیف می کند.

تفاوت اصلی که سبک طراحی مدرن و معاصر را از هم جدا می کند این است که مدرن تفسیری دقیق از طراحی است که در قرن بیستم شروع شد. از سوی دیگر، معاصر روان‌تر است و می‌تواند حس ارز را با پایبندی کمتر به یک سبک خاص نشان دهد. به عنوان مثال، سبک معاصر ممکن است شامل خطوط منحنی باشد، در حالی که طراحی مدرن اینطور نیست. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله مدرن در مقابل معاصر مراجعه کنید.

 

طراحی خود را به ما بسپارید  ؛ 

 

 

 

3. مینیمالیست

مفهوم مینیمالیستی یکی از مواردی است که در استرالیا رایج است. مفاهیم طراحی مدرن را می گیرد و آنها را بیشتر ساده می کند.

پالت های رنگی خنثی و مطبوع هستند. اثاثیه ساده و کارآمد هستند و هیچ چیز در لوازم جانبی یا دکور زیاد یا پر زرق و برق نیست.

مینیمالیسم در نهایت با حس عملکرد و خطوط فوق العاده تمیز تعریف می شود.

 

 

   ╣║╗╝╜╛╕╖╢╡┤│▓▒◄  خدمات گروه معماری مشاور

 

 

 

4. صنعتی

سبک صنعتی همانطور که از نام آن پیداست، از یک انبار یا یک انبار شهری الهام می گیرد.

در بسیاری از عناصر یک حس خامی ناتمام وجود دارد و دیدن آجر، کانال کشی و چوب غیر معمول نیست. یک خانه نمادین با موضوع طراحی صنعتی یک اتاق زیر شیروانی بازسازی شده از یک ساختمان صنعتی سابق است.

به سقف‌های بلند، چوب‌های قدیمی و چراغ‌های فلزی آویزان با مبلمان کم‌کار فکر کنید. ممکن است یک یا دو قطعه از هنر انتزاعی یا عکاسی برای افزودن یک خط رنگ به یک طرح رنگی خنثی که از مواد اولیه چوب و فلزات مشتق شده است وجود داشته باشد.

طراحی دکوراسیون سالن غذاخوری انبار

5. مدرن میانه قرن

مدرن در اواسط قرن بازگشتی است به سبک طراحی اواسط دهه 1900 - در درجه اول دهه 1950 و 60. در طراحی مدرن اواسط قرن نوستالژی یکپارچهسازی با سیستمعامل وجود دارد و همچنین برخی از عناصر مینیمالیسم وجود دارد. کارکرد یا «بدون شلوغی» موضوع اصلی طراحی در اواسط قرن بود. این بر روی فرم های کوچک شده، اشکال طبیعی یا ارگانیک مانند صندلی "تخم مرغی"، طرح های معاصر با استفاده آسان و ساخت های ساده تاکید دارد. به راحتی هر فضای داخلی را تکمیل می کند و همچنین به انتقال بدون درز از داخل به بیرون کمک می کند.

تزیین نوندا روشل

6. اسکاندیناوی

طراحی اسکانداناوی ادای احترام به سادگی زندگی که در کشورهای شمال اروپا نشان داده شده است. طراحی مبلمان اسکاندیناوی اغلب شبیه یک اثر هنری است، اگرچه ساده و کم اهمیت است. کارایی در مبلمان به همراه خطوط جالبی وجود دارد که بسیاری از آنها تأثیر مجسمه‌سازی دارند.

سایر ویژگی‌های رایج شامل پالت‌های رنگی کاملا سفید و ترکیب عناصر طبیعی مانند چوب فشرده، پلاستیک‌های روشن و آلومینیوم لعابی، فولاد و کف‌پوش‌های پهن است. اگر رنگ‌هایی وجود داشته باشد، اغلب ناشی از استفاده از هنر، پرتاب‌های الیاف طبیعی یا خز، یا یک تکه مبلمان است.

فضای جادار، نور طبیعی، لوازم جانبی کمتر و مبلمان کاربردی از ویژگی های طرح های اسکاندیناوی است.

طراحی اسکاندیناوی

7. سنتی

سبک طراحی سنتی جزئیات کلاسیک، مبلمان مجلل و لوازم جانبی فراوان را ارائه می دهد. ریشه در حساسیت های اروپایی دارد.

خانه‌های سنتی اغلب دارای چوب تیره، تمام شده، پالت‌های رنگی غنی و انواع بافت‌ها و خطوط منحنی هستند. اثاثیه دارای جزئیات و پارچه های پیچیده و پرآذینی است، مانند مخمل، ابریشم و براد، که ممکن است شامل انواع الگوها و بافت ها باشد.

عمق، لایه بندی و ابعاد در اکثر طرح های سنتی وجود دارد.

دکوراسیون داخلی

8. انتقالی

Transitional یک سبک بسیار محبوب است زیرا از هر دو طراحی سنتی و مدرن وام گرفته است تا فضایی را که "خیلی زیاد" نیست، از نظر یک سبک یا سبک دیگر تسهیل کند. یک حس تعادل جذاب و غیرمنتظره وجود دارد.

یک طرح انتقالی ممکن است مواد مدرن مانند فولاد و شیشه را در خود جای دهد و سپس آنها را با مبلمان شیک ترکیب کند.

طراحی انتقالی همچنین شامل پالت‌های رنگی نسبتاً خنثی است که فضایی آرام‌بخش و آرام را ایجاد می‌کند که هم شیک و براق و هم گرم و جذاب را ایجاد می‌کند.

طراحی داخلی هاثورن

9. کشور فرانسه

رنگ‌های گرم و خاکی نشان‌دهنده سبک طراحی کانتری فرانسوی هستند، مانند وسایل چوبی فرسوده و تزئینی. این سبک دارای الهام از خانه های مزرعه است.

طراحی کانتری فرانسوی ممکن است شامل رنگ های ملایم و گرم قرمز، زرد یا طلایی و مواد طبیعی مانند سنگ و آجر باشد. طراحی کانتری فرانسوی می‌تواند شامل مجموعه‌ای از ظروف چینی تزئین شده و ملحفه‌های سنگین و روکش‌های تخت باشد.

طراحی کشور فرانسه

10. بوهمی

بوهمین یک سبک محبوب برای طراحی خانه و مد است. این نشان دهنده یک سبک زندگی بی دغدغه با قوانین کمی است، به جز پیروی از خواسته های قلبی شما.

خانه‌های بوهمیایی ممکن است شامل مبلمان و وسایل روشنایی قدیمی، منسوجات و فرش‌های الهام‌گرفته از جهان، نمایش مجموعه‌ها و اقلامی باشند که در منابع بسیار متنوع از جمله بازارهای کوچک و در طول سفر یافت می‌شوند.

دیدن بالش های کف و فضاهای راحت برای نشیمنگاه هنگام استفاده از سبک بوهمیایی غیر معمول نیست. این سبک التقاطی می‌تواند یک لوستر فوق‌العاده زیبا را در کنار یک فرش کهنه و یک صندلی اواسط قرن قرار دهد. در سبک بوهمی، یک نگرش آزاد وجود دارد که هر چیزی تا زمانی که شما آن را دوست داشته باشید، پیش می رود.

هاثورن داخلی

11. روستایی

طراحی روستیک از الهام طبیعی گرفته شده و از عناصر خام و اغلب ناتمام از جمله چوب و سنگ استفاده می کند.

طراحی روستیک ممکن است شامل لوازم جانبی از فضای باز با گرمای شبیه سازی شده از طراحی و جزئیات معماری باشد که ممکن است شامل ویژگی هایی مانند سقف های طاقدار تزئین شده با تیرهای چوبی یا کف چوبی احیا شده باشد.

بسیاری از طرح‌ها اکنون طراحی روستایی را با مبلمان و لوازم مدرن‌تر ادغام می‌کنند.

طراحی روستیک

12. SHABBY CHIC

شیک شیک الهام گرفته از سبک قدیمی است، اما در مقایسه با سبک های بوهمی و دیگر سبک ها، بیشتر زنانه، نرم و لطیف است.

اثاثیه شیک کهنه اغلب یا مضطرب هستند یا به این شکل ظاهر می شوند. رنگ تمایل به پرداخت به سبک آنتیک دارد. پالت های رنگی Shabby Chic شامل سفید، کرم و پاستل است. چراغ‌های روشنایی و آویزهای دیواری ممکن است آراسته باشند و فضای زنانه طراحی شیک را ادامه دهند.

 

 ─█■⌂↔├╠═╬╧╨╤╥╫ ↔  دیدن پروژه های گروه معماری مشاور   

 

 

13. هالیوود گلم

هالیوود گلم که به هالیوود Regency نیز گفته می شود، یک سبک طراحی است که تمایل دارد لوکس، بیش از حد و مجلل باشد. این یک سبک طراحی دراماتیک است، مناسب برای صاحب خانه ای که از بیان یک بیانیه لذت می برد.

این سبک طراحی می تواند برخی از ویژگی های طراحی ویکتوریایی، از جمله مبلمان مخملی، مخملی، تافتینگ و عتیقه ها را در خود داشته باشد. پالت های رنگی به خصوص پررنگ هستند - بنفش، قرمز و فیروزه ای را در نظر بگیرید.

تزئینات Kenmore

14. ساحلی/همپتون

سبک ساحلی که سبک همپتونز نیز نامیده می شود، از منطقه نمادین ساحلی ایالات متحده می آید. ویژگی‌های رایج شامل پالت‌های رنگی روشن و مطبوع با سایه‌های خنثی سرد همراه با آبی و سبز است. اثاثیه اغلب سفید یا بژ است. اتاق می تواند حاوی عناصر چوبی باشد و لوازم جانبی اغلب از دریا الهام گرفته شده است.

طرح‌های راه راه آبی و سفید برای بالش‌ها، پنجره‌های بزرگ، مبل‌های مخملی سفید و چوب سفید رنگ‌شده نیز از وسایل رایج سبک کلاسیک ساحلی/همپتون هستند.

هدف ایجاد یک محیط آرام و راحت است که از ساحل و اقیانوس الهام گرفته شده است.

طراحی همپتون

درک ابتدایی از اصول و سبک های طراحی می تواند کمک بزرگی در تقویت ایده آل های طراحی شخصی شما باشد. توانایی شناسایی سبک های مختلف طراحی داخلی به شما کمک می کند تا چشم اندازهای الهام بخش از خانه آینده خود را تداعی کنید و چارچوبی برای ایجاد زیبایی شناسی شخصی خود فراهم کنید. با واژگانی برای بیان دیدگاه الهام گرفته خود، جادو اتفاق می افتد! اگر به این ظاهر علاقه مند هستید، به شما توصیه می کنیم که پست ما را با عنوان "هر آنچه که باید در مورد سبک همپتونز بدانید " بخوانید.

ما با هم خانه ها را زیبا می کنیم. اگر می خواهید با Rochele Decorating در مورد عناصر طراحی برای بهبود دکوراسیون منزل خود مشورت کنید، لطفا با ما تماس بگیرید !

 

 

 

طراحی خود را به ما بسپارید  ؛